Het geheim van de doolhofstad

Het geheim van de doolhofstad

Jordan Lees
Vivienne To
Maria Postema

Een groots, magisch avontuur voor fans van Nevermoor

Benjamiah woont boven de oude en stoffige boekhandel van zijn oma. Hij piekert veel, want hij is bang dat zijn ouders gaan scheiden en hij heeft weinig vrienden. Maar dan krijgt hij per post een mysterieuze pop opgestuurd. De pop komt ’s nachts op magische wijze tot leven en blijkt in een aap en een vogel te kunnen veranderen. Benjamiah volgt de vogel door een verborgen deur in de boekhandel naar een andere wereld. Een wereld die bestaat uit een doolhof van straten, waar kleur net zo waardevol is als goud en waar getoverd wordt met behulp van poppen...

Op deze magische plek, de stad Slingerwald, ontmoet Benjamiah de brutale Elizabella. Zij is vastbesloten de verdwijning van haar broer op te lossen. Benjamiah en Elizabella moeten het tijdens hun zoektocht opnemen tegen kleurenstropers, een bloeddorstige Minotaurus en een duistere magiër die over Slingerwald regeert. Zullen ze Elizabella’s broer terugvinden en komt Benjamiah ooit weer thuis?

De Fluistervlammen - Het geheim van de doolhofstad is een kinderboek om zelf te lezen vanaf 9 jaar, boordevol magie en spanning, met prachtige zwart-witillustraties van Vivienne To. Voor de fans van Harry Potter, Narnia en Nevermoor.

Leeftijd

vanaf 9 jaar

Verschijningsdatum

28-03-2024

ISBN

9789000387878

Uitvoering

E-book

Dit vinden onze ambassadeurs:

Ouder
Noortje de Kok

In dit eerste deel van De Fluistervlammen, vertelt Jordan Lees op zeer pakkende wijze het verhaal over een parallelle wereld die Slingerwald heet. In deze wereld die doordrenkt is van duistere magie en waarin je reddeloos kunt verdwalen, gaan Benjamiah en Elizabella op zoek naar Edwid, de vermiste broer van Elizabella. Een spannend magisch avontuur dat gaat over de kracht van vriendschap, doorzettingsvermogen en de wetenschap dat magie vele vormen kan aannemen.

Het verhaal over De Fluistervlammen is zeer spannend. De spanning zit hem vooral in de beschrijving van de wereld van Slingerwald. Duistere stegen, doolhoven van wegen en een maatschappij met rangen en standen waar niemand zijn leven zeker is. Zo zijn er de Gehangenen die de orde handhaven, maar zijn er ook wezens als de Raaf en de Minotaurus die de zoektocht van Benjamiah en Elizabella heel moeilijk maken. Je maakt kennis met een wereld waar donkere magie heerst en waarin alle kleur verdwenen lijkt.

De Fluitservlammen is geschikt voor lezers vanaf 10 jaar die houden van spannende magische avonturen. Voor lezers die niet afhaken bij wat langere zinnen en af en toe een woord dat ze niet kennen. Ook wordt er wel eens verwezen naar bekende personen of boeken. Maar ook als dit geen belletje doet rinkelen kunnen lezers prima genieten van dit spannende verhaal. De illustraties van Vivienne To voegen extra sfeer toe aan het van zichzelf al reuze spannende verhaal.

Leerkracht
Els Van den Meersschaut

Een slordig ingepakt cadeau zal het leven van de nuchtere Benjamiah voorgoed veranderen. De 11-jarige eenzaat houdt van weetjes en feiten, net zoals zijn moeder. Verbeelding en magie zijn niets voor hem. En toch belandt net hij in het mysterieuze Slingerwald! Voor hij het goed beseft wordt hij opgepakt door de plaatselijke ordehandhavers. Gelukkig redt Hans Katoen hem en opent hij zijn huis en hart voor de verdwaalde vreemdeling. Zijn dochter Elizabella is terughoudender. Zij wil maar één ding: haar ontvoerde tweelingbroer Edwid terugvinden. Een ongetwijfeld gevaarlijke zoektocht doorheen Slingerwald wacht haar. Kan ze daarbij rekenen op de hulp van Benjamiah of wil die enkel de weg naar huis terugvinden?  

Het geheim van de Doolhofstad is het eerste deel in de reeks 'De Fluistervlammen' van debutant Jordan Lees. Nadat er jarenlang ideeën in zijn hoofd opborrelden, slaagt de auteur er in om een gedetailleerde magische wereld te creëren door een combinatie van filmische beschrijvingen, actiescènes en tekstfragmenten uit een geschiedenisboek. Je voelt in de opbouw van de fantasiewereld dat het verhaal heeft kunnen rijpen tot alle schakels perfect in elkaar passen. Door de ogen van Benjamiah, een totale buitenstaander, leer je de vreemde gebruiken en de geschiedenis van de mysterieuze omgeving steeds beter kennen. Een fantasyboek tot leven brengen vergt naast een steengoed auteur ook een uitstekend vertaler. Dankzij de expertise van Maria Postema word je moeiteloos Slingerwald ingezogen.

Vriendschap en moed lopen als een rode draad doorheen het verhaal. Slingerwald is voor Benjamiah een mysterieuze plek, maar ook het échte leven kan verwarrend en overdonderend zijn. Ik ben absoluut fan van deze doolhofstad, van de fluistervlammen en van de unieke Ariadne. En de beloftemuntjes... die wil ik direct in het dagelijks leven invoeren.

Leerkracht
Evert Duvivier

Benjamiah is het liefst in de boekwinkel ‘Er Was Eens’, tussen de stapels boeken. Vrienden heeft hij niet en nu zijn ouders even weg zijn om te kijken of hun huwelijk nog te redden valt, brengt hij de tijd door met het helpen van zijn oma in de boekwinkel. Op een dag krijgt Benjamiah een pakketje. Hij weet niet wie de afzender is en waarom hij dit pakketje krijgt. In het pakketje zit een pop. Dat de pop mysterieus is, blijkt diezelfde nacht. Het lijkt alsof de pop kan veranderen in dieren, zoals een aapje en een nachtzwaluw. Als deze dieren Benjamiah de weg wijzen naar een deur in de kelder van de boekwinkel, begint het avontuur pas echt..

Benjamiah komt terecht in Slingerwald, een stad in een wereld die weinig lijkt op de wereld waar Benjamiah vandaan komt. Er wordt betaald met kaarten, kleur is erg kostbaar en de mensen hebben allemaal een eigen pop. In Slingerwald lijken straten op elkaar, het weer verandert constant en voordat je er erg in hebt ben je verdwaald.

Benjamiah ontmoet Elizabella, die op zoek is naar haar vermiste broer. Wat volgt is een spannende zoektocht vol magie, kleurenstropers en verrassende wendingen. Lukt het Benjamiah en Elizabella om niet te verdwalen in Slingerwald? En, wat zijn de Fluistervlammen waar ze naar op zoek zijn?

Erg tof eerste boek uit een nieuwe magische serie. Het verhaal is spannend, goed opgebouwd en zit vol verrassingen. Wat ik zelf prettig vind zijn de stukjes informatie over Slingerwald aan het begin van elk hoofdstuk. Zo kom je meer te weten over de wereld waar het verhaal zich afspeelt, zonder dat dat overdreven in het verhaal zelf verwerkt is. Zo blijft het verhaal echt het verhaal en kan je dat vlot lezen.

Ouder
Tine Vandepeene

Het boek is vlot geschreven, in begrijpelijke taal voor kinderen vanaf 10 jaar. Het is ook voorzien van prachtige zwart-wit tekeningen. De personages zijn goed uitgewerkt, waardoor je het gevoel hebt dat je de kinderen echt wel leert kennen. Het verhaal is goed opgebouwd met de nodige avonturen en spanning die beleefd worden. De hoofdstukken worden telkens aangekondigd met een korte geschiedenis van de stad Slingerwald

Wanneer Benjamiah een pop krijgt per post verandert zijn hele leven. Doordat de pop verschillende gedaantes kan aannemen belandt hij in de magische stad Slingerwald. Samen met Elizabella probeert hij de verdwijning van Edwin op te lossen en zelf ook terug thuis te geraken. Lukt hen dit?
Daarvoor moet jezelf eens op ontdekking gaan in 'Slingerwald', maar pas op dat je niet verdwaalt!

Ouder
Ambassadeur Heleen

Dit is nu echt zo'n boek voor kinderen vanaf ongeveer 10 jaar die op zoek zijn naar spanning en avontuur. Het verhaal neemt je mee in het leven van Benjamiah. Hij heeft het niet makkelijk. Hij woont bij zijn oma boven een stoffige boekenwinkel en zijn ouders staan op het punt om uit te zoeken of ze gaan scheiden.

Op een dag krijgt hij pop cadeau gestuurd. De pop komt 's nachts op magische wijze tot leven en kan zich in een vogel veranderen. Benjamiah gaat de vogel achterna en belandt per ongeluk in de fantasierijke stad Slingerwald. De stad dankt zijn naam aan het stratensysteem, wat lijkt op een doolhof.

Hier ontmoet hij Elizabella, die op zoek gaat naar haar broer Edwid. Edwid liep namelijk te ver van huis en kan niet meer terugkeren. Dat is één van de geheimen van Slingerwald. Benjamiah besluit Elizabella te helpen bij haar zoektocht en hoopt ondertussen de weg naar zijn eigen huis weer te vinden.

Het boek is vlot geschreven in begrijpelijke taal. Daarnaast is het verhaal ondersteund met mooie zwart-wit illustraties. De personages hebben moedige, kwetsbare en lieve karakters mee gekregen. De emoties zijn bijna volbaar beschreven. Ook de originele omschrijving van de omgeving is mooi gedaan en trekt als een filmvoorstelling aan je voorbij als lezer.

Het boek valt dan wel in het Junior gerne maar ik als volwassene heb er ook zeker van genoten.
Ben benieuwd naar de volgende delen.

Meer boeken van deze auteur

Jordan Lees
28-03-2024