Winnaar de Boon publieksprijs 2024

Winnaar de Boon publieksprijs 2024

Kijk dan toch! winnaar publieksprijs 2024
Winnaar de Boon publieksprijs 2024
27-03-2024

Kijk dan toch! wint de publieksprijs van de Boon voor kinder- en jeugdliteratuur

Mooi nieuws! Dinsdag 26 maart vond de derde editie van de Boon plaats in de Warande in Turnhout. Er werd bekendgemaakt dat Kijk dan toch! van Elvis Peeters en Sebastiaan Van Doninck de publieksprijs wint van de Boon voor kinder- en jeugdliteratuur 2024.

Het prentenboek gaat over een slak en een pad. Wanneer de pad vanonder een oud stuk hout vandaan kruipt, waarschuwt de slak haar: er gaat iets gebeuren. De pad wacht. Niets te zien. 'Er gaat hier iets gebeuren', zegt de slak. 'Ik ben benieuwd', mompelt de pad. Maar wat bedoelt de slak toch?

Kijk dan toch! is een warm pleidooi om beter te kijken, meer te zien en te genieten. Een ode aan de verwondering!

 

Bekijk het boek 

 

Over het boek

Het leuke van kind zijn is dat de wereld om je heen één grote ontdekking is. Elke dag zie, voel, proef en hoor je wel iets nieuws. Kijk dan toch! van Elvis Peeters sluit daar helemaal op aan. Het nodigt uit om samen te kijken en te genieten van de kleine dingen. Een prachtige ode aan verwondering. Illustrator Sebastiaan Van Doninck weet dit gevoel goed te vangen in zijn krachtige, kleurrijke illustraties. Dat maakt het ook een bijzonder cadeauboek voor jong en oud. 

 

 

"De tekst van Peeters is fijnzinnig en fragiel, met streepjes dwarse humor. Met kleine elementen bouwen Van Doninck en Peeters een fijnzinnige vertelling over aandachtig kijken, over stilstaan bij timbrewisselingen in de natuur, bij het fragiele van levendige, maar soms onopgemerkte flora en fauna." - De Morgen

 

Over de makers

Elvis Peeters schrijft zijn oeuvre samen met Nicole Van Bael. Hun boeken werden genomineerd voor belangrijke literaire prijzen en hun kinderboeken rond Meneer Papier vormen de basis voor de gelijknamige internationale animatiereeks.
 
Sebastiaan Van Doninck is een succesrijk illustrator van kinderboeken en tijdschriften. Hij publiceerde wereldwijd al verschillende prentenboeken. Zijn werk werd meermaals bekroond met een Boekenpluim en een Vlag en Wimpel. In 2020 won hij de Boekenpauw.

 

Bekijk hieronder het boek

 

newsletter Facebook
Elvis Peeters

Winnaar publieksprijs van de Boon voor kinder- en jeugdliteratuur 2024

 

De pad tuurt in het rond.
Niets te zien.
'Er gaat hier...

Leeftijd: 
4-6 jaar
Verschijningsdatum: 
23-03-2023
ISBN: 
9789401489676
Uitvoering: 
Gebonden
€ 18,99

Meer nieuws

Vos en de geheimzinnige brief

Vos en de geheimzinnige brief
03-03-2026
Vos en de geheimzinnige brief
Een lief prentenboek dat belangrijke thema's bespreekt, zoals vriendschap, vergeving en praten over emoties.

Het grote groeiboek van Vos en Haas

Het grote groeiboek van Vos en Haas
03-03-2026
Het grote groeiboek van Vos en Haas
In deze dikke bundel leesplezier staan 9 verhalen over Vos en Haas en hun vrienden.

Fabeldieren

Fabeldieren
03-03-2026
Fabeldieren
Maak kennis met de meest zonderlinge, oogverblindende en gevaarlijke wezens.

Jeugdboekenmaand: Lees mee en win!

jeugdboekenmaand
27-02-2026
Jeugdboekenmaand: Lees mee en win!
Dit jaar is het thema van de Jeugdboekenmaand dieren. Daarom gaan wij op zoek naar 'De beestige boekenklas.'

De Waanzinnige Boomhut: Ruimtereis

de waanzinnige boomhut expositie
26-02-2026
De Waanzinnige Boomhut: Ruimtereis
Het waterliniemuseum Fort bij Vechten heeft een expositie bij De Waanzinnige Boomhut

Hazenhart

19-02-2026
Wat een mooie tip!
Hazenhart is besproken in ‘De Grote Vriendelijke Podcast’

Superjuffie in de jungle

19-02-2026
Superjuffie in de jungle nu in de bioscoop!
Tromgeroffel… Superjuffie in de jungle draait nu in de bioscoop!

Train je Brain

19-02-2026
Het perfecte boek voor iedereen die supersnel z'n huiswerk af wil hebben!
Zin om je hersenen eens flink aan het werk te zetten?

Jacques Vriens

19-02-2026
Hoera! 50 jaar auteur
Hoera! Jacques Vriens viert dit jaar zijn 50-jarig auteursjubileum

Pages