Het meisje dat voor spuwt

Het meisje dat voor spuwt

Afbeelding nieuwsbericht - Het meisje dat vuur spuwt
Het meisje dat vuur spuwt
01-07-2022

Een aanrader voor de lezers van Anna Woltz, Ali Benjamin en John Green.

Zoek je als docent een mooie jeugdroman om samen in de klas te lezen en te bespreken? De nieuwe, ontroerende jeugdroman Het meisje dat vuur spuwt is dan een echte aanrader. Het verhaal stipt grote thema's aan als: omgaan met een ernstige ziekte, vriendshap en emoties als onzekerheid en boosheid. Leerlingen zullen zich snel betrokken voelen bij het verhaal over de elfjarige Mina, daar zorgt de toegankelijke schrijfstijl van auteur Giulia Binando Melis wel voor. Een bijzondere jeugdroman die ze nog lang zal bijblijven. 

 

Tip: Bevat thema's om samen te bespreken in de klas: ziekte, vriendschap, omgaan met hevige emoties en verbeelding. 

 

Het verhaal

Vroeger woonde de elfjarige Mina in een klein dorpje in Piemont bij haar vader, moeder, haar zevenjarige zusje Olivia, een morsige kat en een stel denkbeeldige paarden. Maar nu ze kanker blijkt te hebben is het kinderziekenhuis in Turijn haar nieuwe thuis. Ze voelt zich te moe en te verward om vrienden te maken. Tot Lorenzo de afdeling op stormt. Hij is net zo oud als Mina en is boos en opstandig. Samen besluiten de twee om hun verbeelding te gebruiken als magisch wapen. Als draak. Als zwaard. Ze wagen het zelfs om met z’n tweeën uit het ziekenhuis te ontsnappen.

Terwijl Mina beter wordt en steeds vaker naar huis kan, gaat Lorenzo’s gezondheid razendsnel achteruit. Om afscheid van haar vriend te kunnen nemen, zal Mina iedereen voor de gek moeten houden en zich in nog een laatste avontuur moeten storten.

 

Voor(lees)proefje

Download het leesfragment en ontdek of de schrijfstijl en het verhaal je aanspreekt.  

Leesfragment Het meisje dat vuur spuwt

Leesfragment Het meisje dat vuur spuwt

Leesfragment Het meisje dat vuur spuwt

Leesfragment Het meisje dat vuur spuwt

Download leesfragment

Leeftijd: 10- 12 jaar

newsletter Facebook
Giulia Binando Melis

Ontroerende roman over de kracht van je verbeelding

Vroeger woonde de elfjarige Mina in een klein dorpje in Piemont bij haar vader, moeder, haar zevenjarige zusje Olivia,...

Leeftijd: 
10-12 jaar
Verschijningsdatum: 
21-07-2022
ISBN: 
9789000381715
Uitvoering: 
Gebonden
€ 18,99
Giulia Binando Melis

Ontroerende roman over de kracht van je verbeelding

Vroeger woonde de elfjarige Mina in een klein dorpje in Piemont bij haar vader, moeder, haar zevenjarige zusje Olivia,...

Leeftijd: 
10-12 jaar
Verschijningsdatum: 
05-07-2022
ISBN: 
9789000381722
Uitvoering: 
E-book
€ 11,99

Meer nieuws

Dwars & Co

Afbeelding Nieuwsbericht Dwars en Co
08-08-2022
Dwars en Co
Hilarisch verhaal om zelf te lezen!

Het meisje dat voor spuwt

Afbeelding nieuwsbericht - Het meisje dat vuur spuwt
01-07-2022
Het meisje dat vuur spuwt
Voor de lezers van Anna Woltz, Ali Benjamin en John Green

Kleine Dokter Draak

Nieuwsafbeelding Kleine Dokter Draak
27-06-2022
Kleine Dokter Draak
Grappig en lief voorleesverhaal over een verstrooid draakje

Pages